2014 Olecko - relacje

Turnus II 2014

II Turnus GRW FAMILY SUMMER CAMP OLECKO 2014 rozpoczęty.

 

Zajęcia ruszyły pełną parą. Pod względem ilości i intensywności treningów będzie to jeden z najcięższych i najbardziej wyczerpujących obozów. Każda z grup ma od 3 do 4 półtoragodzinnych jednostek treningowych dziennie. Tu miejsca na rekreację jest niewiele. Dziś w ramach regeneracji obolałych mięśni i stawów gr. Teens 1 i Skills 2 były na basenie gdzie oprócz obowiązkowego pływania mogli posiedzieć w jakuzi i skorzystać z biczy wodnych.

 

Już od początku zgrupowania oprócz wspaniałej i zdolnej kadry, która pracuje z młodzieżą przez cały rok, gościmy trzech zaproszonych szkoleniowców. Daje to możliwość poznania nowych technik tanecznych oraz doskonalenie styli nam już znanych. Od niedzieli 10.08 pracują z nami: Brian Poniatowski (Jazz), Eliza Kindziuk (improwizacja, Taniec współczesny) oraz Buli czyli Paweł Kokoski (Hip-Hop).

 

Dopełnieniem wszystkich zajęć jest jak zwykle akrobatyka z Panem Kostkiem, p. Spasem, p. Marysią, Capoeira i budowanie siły z Jarem oraz gry i zabawy z p. Hanią i p. Andrzejem.

 

Ponadto zostały wybrane już nazwy dla poszczególnych grup. Na drugim turnusie motywem przewodnim są litery, którymi na początku były oznaczone grupy. I tak grupa HC 1 i Skills 1 czyli gr. A to "Arystokraci",  KIDS 1, czyli gr. G to "Gangsterki", TEENS 1 (gr. D) to „Diamenty”, Skills 2 (gr.C) – „Całki”, TEENS 2 (gr. E) - "Emotikony”, HC2 (gr. B) – "Buraki" i TEENS 3 (gr. F) - Franciszkanie (poprzednio Farmerki).

 

Pogoda nam dopisuje, więc chociaż raz w ciągu dnia staramy się towarzystwo wyciągać na powietrze. Wczoraj, czyli we wtorek dla całego obozu po kolacji zostały zorganizowane gry i zabawy. Zajęcia poprowadziła p. Hania a młodzież bawiła się w grę terenową – „FLAGI”. Było dużo śmiechu, dużo ruchu i trochę rywalizacji. 

 

Dni Kolejne:

Nie wiadomo kiedy upłynęła ponad połowa obozu. Zostało nam 4 dni do zakończenia II turnusu. Intensywność i ilość treningów ciągle bardzo duża.

Dotarli do nas kolejni szkoleniowcy. Przez 4 dni gościliśmy instruktorkę z Norwegii Marte Ashagen, której ”mordercze” treningi kondycyjne wprowadziły w zachwyt i poprawiły formę wszystkim naszym zakręconym na disco zawodniczkom. Od niedzieli jest u nas również solistka i Dyrektor Baletu Kieleckiego Teatru Tańca p. Małgorzata Ziółkowska, która od rana prowadzi z poszczególnymi grupami lekcje klasyki a po południu wprowadza naszych podopiecznych w zaczarowany świat Modern Underground. 

Chłopcy natomiast od dwóch dni szkolą się z Hip-Hop'u pod okiem Agi z „Co Jest Crew”, której przedstawiać wielbicielom tego stylu nie trzeba, gdyż jej ostanie osiągnięcia mówią same za siebie: I miejsce na "Gdańsk Dźwiga Muzę" oraz Swedish Dance Delight 2014.

 

Staramy się aby w ciągu zapchanego treningami dnia młodzież miała chwilę wytchnienia w postaci zajęć na powietrzu, spacerów lub zwykłego poleniuchowania na plaży. Chodzimy też z nimi na basen, gdyż pływanie regenerująco wpływa na obolałe mięśnie i odciąża stawy. Wieczorami bawimy się na dyskotekach i innych wspólnych imprezach jak  wieczór Karaoke, po którym większość uczestników miała chrypkę.

 

W poniedziałkowy wieczór odbył się pokaz, na którym każda grupa musiała zaprezentować swoją nazwę. Nie musimy dodawać, że jak zwykle byliśmy zachwyceni, zadziwieni, pełni podziwu i dumni z tak zdolnych zawodników. Największe emocje wzbudził pokaz grupy najstarszej czyli „ARYSTOKRATÓW”, którzy z roku na rok coraz wyżej podnoszą poprzeczkę swoich prezentacji. Tym razem też nas nie zawiedli. Wykorzystując multimedialne formy przekazu, swoje talenty aktorskie, reżyserskie, operatorskie i ogromną pomysłowość przygotowali  „Coś” z czym możemy z państwem się podzielić. Zapraszamy do obejrzenia i komentowania >>KLIKNIJ<<

31.07-10.08.2014 - Turnus 1

Dzień pierwszy (czwartek) - 31.07.2014

Kochani rodzice turnus I GRW FAMILY – OLECKO 2014 rozpoczęty, chcieliśmy poinformować, że podróż jak zwykle przebiegła nam szybko i bezpiecznie. Na miejsce zajechaliśmy o godz. 17.30 cali i zdrowi.

Po rozlokowaniu w pokojach i rozpakowaniu rzeczy wszyscy udaliśmy się na stołówkę gdzie czekała na nas obiado-kolacja: zupa-żurek, placki ziemniaczane, wędlina, ser żółty, pomidory i ogórki oraz herbata i pieczywo.

Następnie odbyło się zebranie całego obozu, tam zapoznaliśmy dzieci  z regulaminem oraz przedstawiliśmy kadrę, która w tym roku będzie umilała im pobyt w Olecku. 

Potem nasi młodzi zawodnicy wraz z wychowawcami omówili wszystkie bieżące kwestie zwiedzili ośrodek i zaczęli wybierać nazwy dla swoich grup. Przypominamy, że motywem przewodnim  w tym roku są zwierzątka. A tak poza tym humory nam dopisują, a wszyscy którzy są na obozie pierwszy raz dzielnie walczą z tęsknotą za bliskimi.

 

Dzień drugi (piątek) - 1.08.2014

Pełen emocji drugi dzień obozu dobiegł właśnie końca. Dziś nasi podopieczni rozpoczęli treningi, które ruszyły pełną parą. W dniu dzisiejszym ćwiczyliśmy: akrobatykę, skoki na trampolinie,  capoiera'ę, Disco Dance, Jazz, Hip-Hop i Modern.

Oprócz zajęć sportowo-tanecznych dzieci miały też inne zadania, między innymi muszą przyozdobić i opisać drzwi od swoich pokoi tak aby wiadomo było kto w nich mieszka, oczywiście najbardziej oryginalne prace będą nagradzane.

Wszystkie grupy spotkały się również dzisiejszego dnia na zajęciach integracyjnych ze swoimi wychowawcami, na których poznawały się nawzajem. Zaczęto też przygotowania do pierwszego pokazu jakim będzie: prezentacja nazwy grupy.

Przygotowania do wieczornej dyskoteki jak i sama dyskoteka okazały się niezwykle atrakcyjne. Tu prym wiodła damska część obozu, szczególnie zaś młode damy z grup D i G, które starały się wyglądać niezwykle atrakcyjnie. Pomimo dość intensywnego dnia dzieciaki miały siłę i na dyskotece szalały do upadłego. Zmęczone, spocone ale szczęśliwe wróciły do pokoi gdzie po zmyciu makijażu i obowiązkowej kąpieli szybko zasnęły.

 

Zachęcamy do zapoznania się z relacji fotograficznej w naszej galerii.

 

Dzień Trzeci (sobota) - 2.08.2014

Mija trzeci dzień obozu i „zakwasy”, które po wczorajszych treningach dokuczają naszym dzielnym zawodnikom są bardziej odczuwalne.

Dzisiaj wszyscy zaliczyli plażę gdyż od rana jest pięknie i upalnie. Było dużo śmiechu i pisku, wszyscy bawili się wyśmienicie. Oczywiście największą przyjemność mają dzieci gdy uda się im ochlapać a co więcej wrzucić do wody wychowawcę.

Na plaży został też rozegrany turniej piłki nożnej, jak się okazuje jest to frajda nie tylko dla małych, bo równie dobrze bawili się grając z nimi starsi to znaczy p. Mateusz.

Dziś też kolejne grupy udzielały się artystycznie i prawie wszystkie drzwi są już pięknie przyozdobione.

Wieczorem po kolacji odbyły się gry i zabawy prawie całego obozu (jedynie grupy Kameleonów i Doggz trenowali w pocie czoła formację Hip-Hop z p. Matim). Było dużo emocji i ostra rywalizacja. Nasi podopieczni bardzo głośno dopingowali siebie nawzajem i tak świetnie się bawili, że nie mogliśmy zagonić ich do łóżek. Na koniec wszyscy zatańczyli wspólny układ, który na szybko ułożyła p. Gosia.

 

Zostały też już wymyślone przez dzieci nowe nazwy grup obowiązujące na obozie. I tak grupy zmieniają nazwy na:

A – KAMELEONY,

B – PANTERY,

C-WILCZYCE,

D -  PINGWINY,

E - TYGRYSY,   

G –MOTYLE,

H – LEMURY,

I czyli chłopcy - DOGGZ.

 

Dzień Czwarty (niedziela) - 3.08.2014

Uf jak gorąco…. Jak to zwykle w niedzielę do południa było nieco lżej treningowo. Wyjście do kościoła, potem lody, gry i zabawy, chlapanie się wodą, nurkowanie, tego dzisiaj doświadczyły nasze pociechy. Po południu zaś treningi odbyły się już zgodnie z planem.

To był kolejny niezwykle intensywny dzień naszego zgrupowania. Dzieci trenują z dużym zapałem, chociaż jest bardzo gorąco i szybko się męczą, to równie szybko ku naszemu zdziwieniu odzyskują siły.

Jak już pisaliśmy upalna pogoda nie opuszcza Olecka, dziś słońce świeci jeszcze mocniej, toteż staramy się aby chociaż na jednej jednostce dzieciaki popluskały się w jeziorze. Informujemy też, że pilnujemy aby piły dużo wody.

Rozpoczęliśmy pracę nad prezentacjami grupowymi. Mamy nadzieję, że jak zwykle dzieci wykażą się dużą kreatywnością.

Wieczorem po kolacji odbyła się multimedialna prezentacja przygotowana przez „Kondzia” czyli p. Konrada przybliżająca kulturę i historię Hip-Hopu.

Czas na obozie mija bardzo szybko, zostało nam jeszcze tylko 7 dni, a dużo projektów do zrealizowania. Pozdrawiamy i ściskamy wszystkich tęskniących rodziców!!!

 

Dzień Piąty (poniedziałek) - 4.08.2014

Mija piąty dzień obozu i „zakwasy” zaczynają być mniej odczuwalne.

Dziś wszyscy zostali nieco wcześniej obudzeni dynamiczną muzyką, którą zapodał p. Szymon co bardzo spodobało się dzieciakom. Następnie „Kameleony” i „Doggzy” poszły na rozruch poranny, który na parkingu przed hotelem poprowadził p. Jaro i rozciągnęli swe obolałe mięśnie.

Nieprzerwanie według planu odbywają się treningi i widać, że nasi młodzi tancerze zrobili duże postępy.

Trwają gorączkowe przygotowania do prezentacji nazwy grupy i do turnieju. Czasu coraz mniej a każdy chciałby wypaść jak najlepiej.

Wieczorem cały obóz szalał na dyskotece, nie wiemy skąd te dzieci mają tyle energii, ale zagonić ich do łóżka jest bardzo ciężko.

Apetyty i pogoda dopisują :-)

 

Dzień Szósty (wtorek) - 5.08.2014

Czas na obozie gna jak oszalały, ledwo przyjechaliśmy a tu już połowa obozu minęła i jeszcze sporo projektów do zrealizowana.

Zmęczenie trochę daje się we znaki zarówno dzieciakom jak i wychowawcom, bo też  dużo się dzieje i czasu na poleniuchowanie jest niewiele.

Od dwóch dni Pan Szymon organizuje muzyczne pobudki, co powoduje, że dzieciaki wstają o wiele chętniej i już od rana mają dobre humorki. Dziś na rozruchu porannym ćwiczyli wszyscy i to z dużym zapałem.

 

Już drugi rok bawimy się  na obozie w „Cichego przyjaciela”.  Powoduje to u wszystkich przypływ pozytywnych uczuć, dzieci są dla siebie milsze, obdarowują się drobnymi upominkami itd.

Duże gratki dla zawodników z grup: Kameleony i Doggz, którzy z ogromnym poświęceniem trenują formacje Hip-Hop i Jazz.

 

Po kolacji zaś odbyła się prezentacja nazw grup, która wykazała niezwykłą kreatywność naszych zawodników i instruktorów. Jak zwykle, po raz kolejny dzieciaki wprawiły nas w totalny zachwyt swoimi pomysłami. Było twórczo i zaskakująco. Gratulujemy wszystkim, którzy przełamali barierę wstydu i wystąpili po raz pierwszy.

 

Pogoda i apetyty dzieci bez zastrzeżeń.

 

Dzień siódmy (środa) - 6.08.2014

Już środa……Jak ten czas na obozie szybko leci, niewiadomo kiedy minął siódmy dzień naszego zgrupowania.

Po gimnastyce porannej nasze ciała i mięśnie są rozluźnione i przygotowane do wysiłku.

Dzieci ćwiczą z dużym zapałem i z takim samym potrafią nieźle rozrabiać. Ciężko nam będzie rozstać się z nimi w niedzielę. Tworzą coraz bardziej zgraną drużynę. Młodsze dzieci świetnie integrują się ze starszymi.

 

Najważniejszym jednak wydarzeniem w dniu dzisiejszym był „Dzień Świra”, przerósł on nasze najśmielsze oczekiwania. Przebrania naszych zwariowanych zawodników rzuciły nas na kolana. Było bombowo. Do sukcesu „Dnia Świra” w dużej mierze przyczynił się prowadzący - MC „Kondziu” czyli p.Konrad, który dał dzieciakom dużo pozytywnej energii.

Nasi podopieczni do tej imprezy byłi zresztą świetnie przygotowani. Już teraz wiemy, dlaczego niektórzy mieli takie duże walizki. Trzeba było gdzieś pomieścić te kaski, peruki, kostiumy i mnóstwo innych akcesorii. 

Nasza kadra również stanęła na wysokości zadania i (ku uciesze swoich podopiecznych) wyglądała trochę nietypowo. Mamy nadzieję, że zdjęcia choć trochę przybliżą stęsknionym rodzicom atmosferę tego szalonego i zwariowanego wieczoru. Ciekawe czy rozpoznacie swoje pociechy?

 

Pogoda nas nie opuszcza. Dzisiaj nieco mniej słońca, ale ciągle upalnnie i duszno. W takie dni kąpiel w chłodnym jeziorze – bezcenna.

 

Słodkie buziaki przesyłają wszystkie dzieciaki!!!!!

 

Dzień Ósmy (czwartek) - 7.08.2014

Uf!!!....ależ to był dzień. Obfitował w wiele emocjonujących wydarzeń.

 

Po pierwsze rzed południem trochę padało w związku z tym wszystkie treningi odbywały się w ośrodku.

 

Nasi młodzi zawodnicy poznali już na tym obozie kilka technik tanecznych. I tak odbyli już zajęcia z Dance Jazz, Disco Freestyle, Hip-Hop, Jazz, Modern, Balet no i oczywiście akrobatyki i Capoeira. Są naprawdę bardzo dzielni, pomimo że trochę tęsknią za rodzicami to na treningach dają z siebie wszystko i chodzą uśmiechnięci.

 

Po drugie w dniu dzisiejszym odbył się  pierwszy turniej tańca w technice: Disco Freestyle. Przygotowania do turnieju zabrały mnóstwo czasu. Wszystko musiało być perfekcyjne: stroje, fryzury, makijaże.  Nasi podopieczni zaprezentowali się  wspaniale, niektórzy tańczyli na tym turnieju po raz pierwszy. Ogłoszenie wyników jutro, ale już dziś gratulujemy wszystkim biorącym w nim udział, którzy przełamali swój strach i tremę przed prezentacją publiczną.  Na koniec ku ogromnej radości dzieciaków odbył się pokaz najlepszych zawodników z grup głównych. Było jak zwykle fajowo.

Jutro na turnieju będą prezentować się Hip-Hopowcy. 

 

Ze sportowym pozdrowieniem kadra i zawodnicy K.S.Grawitacja

 

Dzień Dziewiąty (piątek) - 8.08.2014

To już nasza przedostatnia relacja. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych podopiecznych gdyż sprostali wszystkim zadaniom, które im wyznaczyliśmy, a dodam że poprzeczka była wysoko postawiona.

Standartowo według planu odbyły się treningi z różnych styli tańca. Nasi młodzi zawodnicy dostali naprawdę porządną dawkę ruchu, ale zadbaliśmy też o to aby spędzali sporo czasu na powietrzu. Grupa chłopców na przykład rozegrała dziś ze swoim instruktorem mecz piłki nożnej, z czego byli niezwykle zadowoleni. Motylki i Pingwiny spacerkiem udały się na zakupy i lody. Natomiast Wilczyce szlifowały swoją grupową prezentację w amfiteatrze, który znajduje się w parku niedaleko naszego hotelu, wzbudzając zainteresowanie przechodniów.   

Wieczorem zaś został rozegrany Obozowy Turniej Hip-Hop. Nie mogliśmy utrzymać naszych podekscytowanych tancerzy w pokojach podczas ciszy poobiedniej. Każdy chciał podszlifować jeszcze swoją solówkę. Oczywiście wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Rozdaliśmy też medale w kat. Disco Freestyle.

Jutro podsumowanie I Turnusu GRW FAMILY Summer Camp 2014. Będzie się działo!!!!!!!

A teraz towarzystwo udało się nam zagonić do łóżka i wszyscy smacznie śpią. Jest godz.23.55

Dobranoc

 

Dzień Dziesiąty (sobota) - 9.08.2014

To był ostatni dzień naszego obozu. GRW FAMILY – SUMMER CAMP OLECKO 2014 oficjalnie dobiegł końca. To niewiarygodne, że czas leci tak szybko i jutro rano wracamy do domu (co prawda 20 osób zostaje na drugi turnus, to prawdziwi „długodystansowcy” ).

Dziś dzieci prezentowały wszystkie choreografie, których nauczyły się w Olecku. Trzeba przyznać, że wylewanie siódmych potów (dosłownie) na salach zaprocentowało – wszystkie prezentacje były zatańczone wspaniale. Formacje jazzowe, disco dance, hip-hop wzbudziły w nas ogromne pozytywne emocje.  

Wręczyliśmy również medale i dyplomy za turniej Hip-Hop. Jak zwykle były łzy smutku i radości. Rozegraliśmy konkurs czystości i rozdaliśmy nagrody za najpiękniej i najpomysłowiej przyozdobione drzwi. Odśpiewaliśmy tradycyjne sto lat i daliśmy upominek Weronice, która obchodziła dzisiaj dziesiąte urodziny.

Zawodnicy otrzymali od nas w nagrodę drobne upominki – długopisy i naklejki Grawitacji. Instruktorom również się dostało - otrzymali specjalnie zaprojektowane dla nich koszulki.

Na kolację był grill i oczywiście jak zwykle smażone bądź grillowane kiełbaski, nóżki kurczaka i skrzydełka, które cieszyły się ogromną popularnością. Jeszcze raz prośba do rodziców serwujcie swoim dzieciakom kiełbaski z grilla od czasu do czasu.

Teraz zaś dzieci szaleją na ostatniej już obozowej dyskotece.

Przed nami jeszcze  „psikus”, na który obozowicze czekają w „Zieloną Noc”. Jeszcze nie wiemy jak to będzie wyglądało, ale na pewno staniemy na wysokości zadania.

 

UWAGA!

Do kupienia płyty DVD z nagraniem I Turnusu Olecko 2013, płyty będzie można odebrać jutro przy autokarze.

05.09.2014 świętujemy 18-lecie istnienia naszego klubu. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy na fontanny w Piasecznie. Szczegółowe informacje dotyczące obchodów naszych urodzin umieścimy na stronie w pierwszych dniach września.

Dziękujemy wszystkim dzieciakom, wychowawcom, instruktorom i szkoleniowcom za wspólny bardzo udanie spędzony czas. Mamy nadzieję, że tak jak w tamtym roku nasze codzienne relację przybliżyły Państwu atmosferę obozu.

Do zobaczenia jutro w Piasecznie. 

Znajdziesz nas:

Facebook Google+ Twitter YouTube

Kalendarz

Sierpień 2020
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Obóz rodzinny

 


Instruktorzy

 

        PATRONAT MEDIALNY:

        PARTNERZY: