Relacja - turnus I

2013 Olecko - Turnus II

Kochani zbliżamy się powoli do końca turnusu GRW FAMILY SUMMER CAMP OLECKO 2013. Pod względem ilości i intensywności treningów jest to jeden z najcięższych i najbardziej wyczerpujących obozów. Od samego początku oprócz wspaniałej i zdolnej kadry, która pracuje z młodzieżą przez cały rok, gościmy wielu zaproszonych szkoleniowców. Daje to możliwość poznania nowych technik tanecznych oraz doskonalenie styli nam już znanych.

Pierwsze dni spędziliśmy wypacając siódme poty podczas lekcji baletu. Wybitny pedagog tańca klasycznego p. Ewa Aksamitowska jest z nami już drugi turnus. Pokazała nam, że sztywne reguły tańca klasycznego nie są teorią, ale przede wszystkim podstawą każdego tańca.

Nasz obóz odwiedziła po raz drugi uwielbiana przez wszystkich Kasia KIZIOR. Długie godziny spędzone z nią na sali zaowocowały powstaniem fantastycznej formacji tańca współczesnego, a  zajęcia z improwizacji ruchu na długo zapadną w pamięci naszych tancerzy.

Powoli staje się tradycją, że na naszych obozach są co roku: Buli (Hip-Hop) i Edwin (Locking). Znani i lubiani przez wszystkich jak zwykle nie zawiedli naszych oczekiwań. Zajęcia z nimi to nie tylko ciężka praca ale i dobra zabawa.

Przez siedem dni była z nami również „Aga”, jedna z czołowych kobiet w Polsce tańczących Hip-Hop.

Oprócz warsztatów przygotowujemy sami wiele nowych prezentacji. Formacje oraz Mini Formacje powstają jak grzyby po deszczu. Pracują nad nimi: Mara, Mati, Pati, Gosia, Shaka, Karolina.

Dopełnieniem wszystkich zajęć jest jak zwykle akrobatyka z Panem Kostkiem, p. Marysią i p. Andrzejem.

 Ponadto odbyła się już prezentacja nazw poszczególnych grup. Na drugim turnusie motywem przewodnim były seriale. I tak grupa KIDS 1 to „Na dobre i na złe”; TEENS 1 - „Kiepscy”, TEENS 2 - „Detektyw Monk”, TEENS 4 – Dr. House, HC1 zmieniła nazwę na „Pamiętniki z wakacji”, HC2 – „Plotkary” , SKILLS 1 - Power Rangers, SKILLS 2 – Spartacus. Prezentacje nazw grup to w większości inwencja twórcza naszych podopiecznych, którzy również na tym turnusie dali się poznać jako twórczy i wszechstronnie uzdolnieni młodzi ludzie.

 Pogoda nam dopisuje, więc chociaż raz w ciągu dnia staramy się towarzystwo wyciągać na powietrze. W sobotę dla całego obozu zostały zorganizowane po kolacji gry i zabawy. Było dużo śmiechu, dużo ruchu i trochę rywalizacji. Na koniec wszystkie dzieci ułożyły ze swoich ciał napis GRAWITACJA a instruktorzy ułożyli serce. W niedziele, kibicowaliśmy naszym chłopcom (z grupy Spartakus), którzy brali udział w  zorganizowanym turnieju piłki nożnej. Zarówno drużyna GRW z p. Mateuszem na czele jak i dopingujący ją kibice spisali się na złoty medal. Okazuje się że sprawdzamy się nie tylko na parkiecie J

Nie możemy wyjść z podziwu, że pomimo tylu treningów na wieczornych dyskotekach jest tłok a w dzieciaki wstępuje magiczna siła i szaleją na całego.

Od niedzieli pracują z nami: Brajan Poniatowski (Jazz), Kuba Mędrzycki (improwizacja, Taniec współczesny), Maniek i Sandy (Hip-Hop). I zostaną z nami praktycznie do końca  obozu.

Wczoraj, korzystając z ostatnich dni ładnej pogody na kolację mieliśmy kiełbaski z grilla. Dopełnieniem wieczoru było Karaoke, na którym każda z grup śpiewała losowo wybraną przez wychowawców piosenkę. Królowały stare polskie hity.

Powstał też krótki filmik z palaży montaż Kacper Gawron.... do obejrzenia na naszym fanpage 

 

09.08.13 - Dzień Dziesiąty

To był ostatni dzień naszego obozu. GRW FAMILY – SUMMER CAMP OLECKO 2013 oficjalnie dobiegł końca. To niewiarygodne, że czas leci tak szybko i jutro rano wracamy do domu.

Dziś dzieci prezentowały wszystkie choreografie, których nauczyły się w Olecku. Trzeba przyznać, że wylewanie siódmych potów (dosłownie) na salach zaprocentowało – wszystkie prezentacje były zatańczone wspaniale. Formacje jazzowe, modern, disco dance, hip-hop wzbudziły w nas ogromne emocje.  

Wręczyliśmy również medale i dyplomy za turniej Hip-Hop. Jak zwykle były łzy smutku i radości. Rozegraliśmy konkurs czystości i rozdaliśmy nagrody za najpiękniej i najpomysłowiej przyozdobione drzwi. Odśpiewaliśmy i daliśmy upominki dwóm jubilatkom obchodzącym dzisiaj urodziny: Weronice Tomaszuk i Oli Kowalskiej ... Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Zawodnicy oraz instruktorzy otrzymali w nagrodę drobny upominek – smycze Grawitacji. Teraz zaś dzieci szaleją na ostatniej już obozowej dyskotece.

Dziękujemy wszystkim dzieciakom, wychowawcom, instruktorom i szkoleniowcom za wspólny, bardzo udanie spędzony czas. Mamy nadzieję, że tak jak w tamtym roku nasze codzienne relację przybliżyły Państwu atmosferę obozu.

Do zobaczenia jutro w Piasecznie koło godziny 12.00.

08.08.13 - Dzień Dziewiąty

To już nasza przedostatnia relacja. Nawet dzieciaki dziwią się, że obóz tak szybko zleciał.

Standartowo według planu odbyły się treningi z różnych styli tańca. Nasi młodzi zawodnicy dostali naprawdę porządną dawkę ruchu, ale zadbaliśmy też o to aby spędzali sporo czasu na powietrzu (pogoda nas rozpieszcza, cały czas ponad 30-stopniowe upały). Mamy nadzieję, że  techniki do tej pory niektórym nieznane, takie jak: Jazz, Modern, Locking no i Klasyka (na której nasze małe diabełki wyciszają się i w skupieniu pracują nad poznaniem możliwości własnego ciała) spodobały im się.

Dzisiaj zamiast tradycyjnej kolacji na stołówce, był zorganizowany grill na powietrzu i jak co roku zarówno młodsi jak i starsi rzucili się na kiełbaski jak zgłodniałe wilki.

Wieczorem zaś został rozegrany turniej Hip-Hop. Nie mogliśmy utrzymać naszych podekscytowanych tancerzy w pokojach podczas ciszy poobiedniej. Każdy chciał podszlifować jeszcze swoją solówkę. Oczywiście wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Rozdaliśmy też medale w kat. Disco Freestyle.

A teraz towarzystwo udało się nam zagonić do łóżka i wszyscy smacznie śpią. Jest godz. 02.43

Dobranoc

07.08.13 - Dzień Ósmy

Uf!!!....ależ to był dzień. Obfitował w wiele emocjonujących wydarzeń.

Po pierwsze gościmy kolejnego szkoleniowca, jest nim p. Ewa Aksamitowska. P. Ewa ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. F. Chopina – wydz. Wychowania Muzycznego – Pedagogika Baletu oraz Państwową Szkołę Baletową w Poznaniu. Tańczyła we wszystkich spektaklach baletowych w Narodowym Teatrze Opery i Baletu w  Warszawie, Operze we Wrocławiu oraz w Poznaniu w Polskim Teatrze Tańca. Prowadzi lekcje tańca klasycznego w Warszawskiej Szkole Baletowej oraz w Studiu Baletowym w Warszawie. Pracowała również w prywatnej Akademii Baletowej na Teneryfie. To właśnie ona wprowadza od dzisiaj naszych młodych adeptów tańca w piękny świat baletu.

Po drugie odbył się pierwszy na tegorocznym obozie turniej tańca w technice: Disco Freestyle. Przygotowania do turnieju zabrały mnóstwo czasu. Wszystko musiało być perfekcyjne: stroje, fryzury, makijaże.  Nasi podopieczni zaprezentowali się  wspaniale, niektórzy tańczyli na tym turnieju po raz pierwszy. Ogłoszenie wyników jutro, ale już dziś gratulujemy wszystkim biorącym w nim udział, którzy przełamali swój strach i tremę przed prezentacją pobliczną.  Na koniec ku ogromnej radości dzieciaków odbył się pokaz sędziów. Było jak zwykle fajowo.

Gorąco, gorąco……cały czas pogoda.

06.08.13 - Dzień Siódmy

Już wtorek…… Jak ten czas na obozie szybko leci, niewiadomo kiedy minął siódmy dzień naszego zgrupowania.

Dzisiaj od rana gościmy kolejnego szkoleniowca „Bulego” czyli Pawła Kokowskiego. Jego zajęcia nazwane u nas: „Bulitto - sposób na Hip-Hop", cieszą się wśród dzieci dużą popularnością. Zostaje on u nas do końca obozu więc mamy nadzieję na kilka ciekawych choreografii.

Trwają gorączkowe przygotowania do turnieju i prezentacji grup. Czasu coraz mniej a każdy chciałby wypaść jak najlepiej. Trzymajcie za nas kciuki.

Najważniejszym jednak wydarzeniem w dniu dzisiejszym był „Dzień Świra”, który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Przebrania naszych ześwirowanych zawodników rzuciły nas na kolana. Było bombowo. Dzieciaki do tego wydarzenia były świetnie przygotowane. Już teraz wiemy, dlaczego niektórzy mieli takie duże walizki. Trzeba było gdzieś pomieścić te kaski, peruki, kostiumy i mnóstwo innych akcesorii.  Nasza kadra również stanęła na wysokości zadania i (ku uciesze swoich podopiecznych) wyglądała trochę nietypowo. Mamy nadzieję, że zdjęcia choć trochę przybliżą stęsknionym rodzicom atmosferę tego szalonego i zwariowanego wieczoru. Ciekawe czy rozpoznacie swoje pociechy?

Pogoda nas nie opuszcza. W takie upały kąpiel w chłodnym jeziorze – bezcenna.

Słodkie buziaki przesyłają wszystkie dzieciaki!!!!! :-)

NIESPODZIANKA

Nasza cała tegoroczna obozowa familia -> Kliknij

05.08.13 - Dzień Szósty

Od dwóch dni na naszym obozie Pan Szym organizuje muzyczne pobudki, co powoduje, że dzieciaki wstają o wiele chętniej i już od rana mają dobre humorki.

Grupy Fasolki i One Direction projektowały dziś swoje kostiumy sceniczne, niektórzy wykazali się naprawdę dużym talentem. Wydaje nam się, że mogą z nich wyrosnąć w przyszłości nieźli styliści. 

Zmęczenie daje się trochę we znaki i wychowawcom i dzieciom, ale niezmiennie na dyskotece nasze pociechy szaleją do upadłego.

Zabawa w „Cichego przyjaciela” spowodowała u wszystkich przypływ pozytywnych uczuć, dzieci są dla siebie milsze, obdarowują się drobnymi upominkami. Cała kadra dostaje piękne laurki z podziękowaniami, serduszka itd. 

Nie obyło się również bez spacerów, wyjścia nad jezioro, na plac zabaw i na lody, które w takie upały są wybawieniem.

Do końca obozu zostało już niestety tylko cztery dni.

Pozdrawiamy z Olecka!!!!

04.08.13 - Dzień Piąty

Jak co roku podczas obozowej niedzieli do południa było nieco lżej treningowo. Wyjście do kościoła, potem lody, gry i zabawy, liczenie rybek w jeziorze, chlapanie się wodą. Tego dzisiaj doświadczyły nasze pociechy. 

Grupy Spice Girls i Blues Brothers po przerwie obiadowej rozegrały regularną wojnę na oblewanie się wodą z butelek. Było strasznie dużo śmiechu i dużo mokrych głów i brzuchów. Tę potyczkę wygrały dziewczęta, czego chłopcy nie mogą im darować.

Po kolacji zaś, odbyła się prezentacja nazw grup, która zakończyła szaleńczym rock and rollem tańczonym przez wszystkich uczestników obozu. Jak zwykle, po raz kolejny dzieciaki wprawiły nas w totalny zachwyt swoimi pomysłami. Było twórczo i zaskakująco. Gratulujemy wszystkim, którzy przełamali barierę wstydu i wystąpili po raz pierwszy.

Pogoda i apetyty dzieci bez zastrzeżeń (z drobnymi wyjątkami :-)).

 

03.08.13 - Dzień Czwarty

Minął czwarty jak zwykle bardzo intensywny dzień naszego zgrupowania. Treningi odbywają się zgodnie z planem. Dziś nasi zwariowani chłopcy odkrywali nową technikę – Modern, którą poprowadziła z nimi p. Gosia (przeżyła :-), więc chyba nie było tak źle).

Upalna pogoda nie opuszcza Olecka, dziś słońce świeci jeszcze mocniej, toteż staramy się aby chociaż na jednej jednostce dzieciaki popluskały się w jeziorze. Rozpoczęliśmy pracę nad prezentacjami grupowymi. Mamy nadzieję, że jak zwykle dzieci wykażą się dużą kreatywnością.

Wieczorem odbyły się gry i zabawy prawie całego obozu (jedynie grupy Spice Girls i Blues Brothers trenowały w pocie czoła formację Hip-Hop z p. Matim). Było dużo śmiechu i emocji. Nasi podopieczni bardzo głośno dopingowali siebie nawzajem i tak świetnie się bawili, że nie mogliśmy zagonić ich do łóżek, toteż cisza nocna w dniu dzisiejszym została przedłużona.

Czas na obozie mija bardzo szybko, zostało nam jeszcze tylko 6 dni, a dużo projektów do zrealizowania. Pozdrawiamy i ściskamy wszystkich tęskniących rodziców!!!

02.08.13 - Dzień Trzeci

Mija trzeci dzień obozu i „zakwasy”, które od wczoraj dokuczają naszym dzielnym zawodnikom zaczynają być mniej odczuwalne.

Dziś wszyscy są bardzo poruszeni, gdyż od rana gościmy na obozie Brajana Poniatowskiego (zwycięzcę VII edycji programu YOU CAN DANCE) wspaniałego tancerza i choreografa, który od trzech lat współpracuje z naszym klubem. To właśnie z nim dzisiaj nasi młodzi tancerze zgłębiają tajniki Lyrical jazzu. Tańczą z dużym zapałem i pasją.

Dziś też kolejne grupy udzielały się artystycznie. Dziewczęta z gr. B stworzyły piękne ptaki z papieru, a chłopcy zbudowali z piasku hotel GRW.  Na plaży został też rozegrany turniej piłki nożnej, jak się okazuje jest to frajda nie tylko dla małych, bo równie dobrze bawili się grając z nimi instruktorzy: p. Mateusz i p. Andrzej.

Zostały też już wymyślone przez dzieci nowe nazwy grup obowiązujące na obozie. I tak grupy zmieniają nazwy na:

A - One Direction, B - Depeche Mode, C - Fasolki, D - Spice Girls, E - Abba, F - Weekend, G - Blues Brothers.

01.08.13 - Dzień Drugi

Dzisiaj od początku dnia dużo się dzieje. Nasi podopieczni oprócz zajęć sportowo-tanecznych muszą przyozdobić i opisać drzwi od swoich pokoi tak aby wiadomo było kto w nich mieszka. Rozpoczeły się też regularne  treningi.

Dziś ćwiczyliśmy: akrobatykę, Capoeirę, Disco Dance, Jazz, Hip-Hop, Locking, Modern. Pogoda była słoneczna toteż prawie wszystkie grupy były na strzeżonej plaży. Wspaniałe rzeźby z piasku grupy „E” p. Karoliny Zalewskiej wzbudziły nasz zachwyt i uznanie toteż zostały uwiecznione na zdjęciach. Swoje umiejętności artystyczne wykazała także grupa „A”  p. Oli Molak tworząc z piasku koronę z nazwą swojej grupy. Zaś grupa „C” p. Karoliny Uszyńskiej na zajęciach artystycznych wyczarowała z papieru cudowne origami.

Pomimo dość intensywnego dnia po kolacji dzieciaki miały siłę i szalały na dyskotece. Wszyscy bawili się świetnie, szczególnym uznaniem cieszyły się takie hity jak: Danza Kuduro i Gangnam Style. Największą furorę zrobił Kacper Gawron z grupy Skills 1. To on na pierwszym turnusie pełni rolę operatora filmowego i rejestruje nasze obozowe życie, pomaga mu w tym Sebastian Strzeżek, który wcielił się w rolę redaktora.

31.07.13 - Dzień Pierwszy

Kochani rodzice, turnus I GRW FAMILY – OLECKO 2013 rozpoczęty, chcieliśmy poinformować, że podróż przebiegła nam szybko i bezpiecznie. Na miejsce zajechaliśmy o godz. 17.30 cali i zdrowi.

Po rozlokowaniu w pokojach i rozpakowaniu rzeczy wszyscy udaliśmy się na stołówkę gdzie czekała na nas obiado-kolacja: zupa - żurek, klopsiki mięsne, ziemniaki i surówka z marchewki.

Następnie odbyło się zebranie całego obozu, tam nasi zawodnicy zapoznali się z regulaminem i poznali kadrę, która w tym roku będzie umilała im pobyt w Olecku. Potem dzieciaki wraz z wychowawcami omówili wszystkie bieżące kwestie, zwiedzili ośrodek i zaczęli wybierać nazwy dla swoich grup. Przypominamy, że motywem przewodnim w tym roku są zespoły muzyczne.  Najszybciej z tym zadaniem poradziła sobie grupa p.Marysi (brawo). A tak poza tym pogoda i humory nam dopisują.

Znajdziesz nas:

Facebook Google+ Twitter YouTube

Kalendarz

Sierpień 2020
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Obóz rodzinny

 


Instruktorzy

 

        PATRONAT MEDIALNY:

        PARTNERZY: