AKTUALNOŚCI
13 medali na KM IDO

W niedzielę dobiegło końca niesamowite taneczne wydarzenie, które było prawdziwą ucztą dla „oka i ucha” wszystkich miłośników i pasjonatów sztuki tanecznej a mianowicie Krajowe Mistrzostwa Interntional Dance Organization OSSA 2020 w technikach; Disco Dance, Disco Freestyle, Dance Show, Jazz Dance, Balet, Modern Contemporary i wielu innych.

W ciągu tego niezwykle intensywnego tygodnia od poniedziałku 31.08 do niedzieli 6.09. 2020 w komfortowym hotelu w Ossie o tytuły Krajowych Mistrzów IDO oraz nominację na MŚ i ME IDO walczyło 2650 zawodników z ponad 100 ośrodków tanecznych z całej Polski.
Grawitacja Sport Academy Piaseczno reprezentowało aż 40 zawodników. Długo wyczekiwane zawody przerosły nasze oczekiwania, wzbudziły wiele emocji. Wszyscy tancerze Grawitacji stanęli na wysokości zadania i pomimo specyficznego czasu pandemii dali z siebie wszystko, prezentując wspaniałe programy.

Zaowocowało to medalami, pucharami i miejscami w ścisłych finałach a tym samym nominacjami do kadry kraju. Reasumując zdobyliśmy aż 13 medali w tym 7 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. Specyfiką naszego klubu jest wszechstronność, staramy się aby nasi tancerze rozwijali swoje umiejętności w różnych technikach. Tancerze Grawitacji sprawdzają się zarówno w stylach Street Dance (Disco Dance, Disco Freestyle) jak i artystycznych (Jazz Dance, Modern, Balet). Dało się to zauważyć na Mistrzostwach w Ossie, byliśmy jednym z nielicznych klubów prezentujących się aż w 6 kategoriach tanecznych. Przypomnijmy jeszcze raz naszych medalistów i finalistów:

• I miejsce i tytuł Krajowego Mistrza IDO zdobyła Julia Borowiecka w kat. DD solistki Adult 1
  • I miejsce i tytuł Krajowego Mistrza IDO zdobyła Melania Makowska w kat. DD solistki Junior 2
  • I miejsce i tytuł Krajowego Mistrza IDO zdobyły Zosia i Zosia w kat. Duet DD do lat 7
  • I miejsce i tytuł Krajowego Mistrza IDO zdobyły Jagoda Francik i Anastazja Suda w kat. Duet DD Juniorzy 1 ( w tej kategorii miejsce VII zdobyły Julia Bruczko i Amelka Przybylak)
  • I miejsce i tytuł Krajowego Mistrza IDO zdobyły Wiktoria Pluta i Paulina Ziąbrowska w kat. Duet DD Adult 1
  • I miejsce i tytuł Krajowego Mistrza IDO zdobyła Julia Borowiecka w kat. DF solistki Adult 1
  • I miejsce i tytuł Krajowego Mistrza IDO zdobyła Maja Jasionek w kat. DD solistki Juniorzy 1
  • II miejsce i tytuł wice Mistrza IDO zdobyła Maja Jasionek w kat. DD solistki Junior 1
  • (V miejsce w finale w kat. DD solistki Junior 1 przypadło Anastazji Suda)
  • II miejsce i tytuł Krajowego wice Mistrza IDO zdobyły Małgosia Kępa i Liwia Matuszewska kat. Duet DD Adult 1
  • II miejsce i tytuł Krajowego wice Mistrza IDO zdobyła Zosia…. w kat. DD solistki do lat 7
  • III miejsce i tytuł Krajowego wice Mistrza IDO zdobyła Amelka Chylak w kat. DD solistki do lat 7
  • ( w tej samej kategorii IV miejsce zdobyła Amelka Chylak , V miejsce i VI miejsce Zosia)
  • III miejsce i tytuł drugiego Krajowego wice Mistrza IDO zdobyła Kinga Obcowska w kat. DF solistki Junior 2 ( w tej kategorii miejsce V wywalczyła Jagoda Piątek)
  • III miejsce i tytuł drugiego Krajowego wice Mistrza IDO zdobyła Mała Grupa GRW CREW AT 1w kat. Małe Grupy DD Junior w składzie: Dominka Żak, Maja Jasionek, Milenka Głowacka, Julia Bruczko, Amelka Przybylak, Aleksandra Nowak i Zuzia Biernadska
  • IV miejsce zdobyły Kinga Obcowska i Zuzia Radońska w kat. Duety DD Junior 2
  • VI miejsce zdobyła Michalina Ostachowska w kat. Balet Children do lat 12
  • IV miejsce zdobyła Michalina Ostachowska w kat. Balet Repertuar Children do lat 12,
  • w tej samej kategorii miejsce VI wytańczyła jej młodsza siostra Manuela Ostachowska

Gratulujemy też pięknych prezentacji w kategorii Jazz Dance; Julii Borowieckiej VIII miejsce, Majce Jasionek XIII miejsce i Kindze Obcowskiej.... Jesteśmy też bardzo dumni z naszych tancerzy walczących w technice Modern CONTEMPORARY, gratulacje dla Michaliny Ostachowskiej, Majki Jasionek, Kingi Obcowskiej, Julki Borowieckiej i Karoliny Stępniak.

Bardzo dziękujemy zarządowi PFT za sprawne i bezpieczne zorganizowanie Mistrzostw, wymagało to w obecnym czasie o wiele więcej pracy niż zwykle. Podziękowania i serdeczne gratulacje . składamy  wszystkim, którzy przyczynili się do tak wielkiego sukcesu Grawitacji: instruktorom: Urszuli Strzeżek, Oli Ryczywolskiej, Adzie Poręckiej, Klaudii Plesiewicz, Albertowi Ciastkowi, Aleksandrze Maliszewskiej, Kubie Mędrzyckiemu, Igorowi Leonikowi oraz wszystkim rodzicom.