GRW Summer Dance Camp 2017 Turnus 2 - Relacje

31-08-2017

II Turnus GRW FAMILY SUMMER CAMP

OLECKO 2017

 

II Turnus naszego zgrupowania to jak zwykle głównie treningi oraz zajęcia warsztatowe. I tym razem intensywność jak i ilość klas tanecznych była bardzo duża. Młodzież ćwiczyła z tak wielkim zapałem, że nie wiadomo kiedy upłynął nam cały obóz. 

 

W ciągu zapchanych zajęciami dni staraliśmy się jednak aby dzieciaki chodź trochę czasu spędziły na świeżym powietrzu. Były wycieczki nad jezioro, spacery do sklepów i na lody. Organizowaliśmy również zajęcia na zewnątrz np capoeira, siła, marszo-biegi. Chodziliśmy też na basen, gdyż pływanie regenerująco wpływało na obolałe mięśnie i odciążało stawy. Dużym „powodzeniem” cieszyły się też poranne rozruchy, które niezmiennie prowadził Pan Jaro. Najstarsze grupy, korzystały też z sesji fizykoterapii, którą oferował ośrodek.

 

Nie mogliśmy wyjść z podziwu, że pomimo tylu treningów do późnych godzin nocnych kwitło życie towarzyskie, naszych podopiecznych trudno było zagonić do łóżek.

Nasi obozowicze do każdego zadania podchodzili z dużą energią. Bardzo zaangażowali się w prezentacje nazw grup, to były twórcze i pomysłowe występy. Pod koniec obozu był grill z kiełbaskami, którymi jak zwykle wszyscy się zajadali. Czas umilały dzieciakom również dyskoteki prowadzone przez DJ Stachu czyli Staśka Żuchowskiego - prowadził on również zajęcia z DJ-ingu i uczył dzieciaki "rapowania" ;D.  Nowością na obozie były eco-deski, które do testowania wypożyczyła nam firma„Manta”.

 

Od samego początku zgrupowania oprócz Grawitacyjnej kadry, gościliśmy wielu zaproszonych szkoleniowców. Dało to możliwość poznania nowych technik tanecznych oraz doskonalenie styli nam już znanych. Oferta warsztatowa naszego Klubu była w tym roku wyjątkowo bogata, zaprosiliśmy wielu uznanych szkoleniowców, którzy swój kunszt oraz wiedzę taneczną przekazywali naszym zawodnikom. W sumie gościliśmy przez te dwa tygodnie aż 14 zaproszonych instruktorów.

W magiczny świat tańca artystycznego wprowadzali nas:

 

- solistka i Dyrektor Baletu Kieleckiego Teatru Tańca p. Małgorzata Ziółkowska – modern underground, jazz;

- absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im.Romana Turczynowicza w Warszawie, wieloletnia pierwsza solistka Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie p. Beata Grzesińska – balet;

- zwycięzca 7-mej edycji programu „You Can Dance”, uznany choreograf, niezwykle zdolny tancerz, solista Teatru Tańca Caro Dance. Dyplomowany instruktor tańca jazzowego. Wielokrotny Mistrz Polski, Europy i Świata w technikach Jazz, Modern i Show Dance Brian Poniatowski – jazz

 - Łukasz Czapski wiele lat tańczył Break Dance jako członek grupy Cats Claw, od 2014 roku student prestiżowej szkoły tańca współczesnego w  Austrii Anton Bruckner Privatuniversität w Linz., finalista programu „Mam talent” – taniec współczesny, break dance

- Marte Ashagen (Norwegia) , jej ”mordercze” treningi kondycyjne poprawiły formę wszystkim naszym zakręconym na disco zawodniczkom – Disco Dance, Dance Slow

- Hope Maimane – niezwykle energetyczny, uwielbiany przez wszystkie Grawitacjanki niesamowity szkoleniowiec z South Africa – taniec musicalowy, modern

- Adrianna Patłaszyńska – najbardziej utytułowana tancerka Polskiej Federacji Tańca, wielokrotna Mistrzyni Świata, Europy i Polski w stylach jazz i modern. Wulkan energii, wymagająca i konsekwentna – jazz

Natomiast w tańcu streetowym szkoli nas:

- Popping – Sheva, jego wyniki mówią same za siebie. Zwycięzca takich zawodów jak: Ghetto Games (Łotwa, Ryga), GBG Jam All Styles (Szwecja, Goteborg),  eliminacje do Juste Debout 2014 (Włochy, Rzym),  X-Step Dance Battle (Niemcy, Berlin),  Baltic Session (Estonia, Talin)

- Battalla (Kolumbia, Niemcy) jeden z czaołowych tancerzy Hip Hop Dance na świecie. Reprezentant ekipy Dope Rock. Styl - HIP HOP

- Pdog (Ghana, Niemcy) założyciel ekipy Do Only Good, wielktorny zwycięzca wielu contestów na całym świecie. Styl - HIP HOP

- ŻurekReprezentantka szczecińskiej ekipy Transformers Crew.1 miejsce kat. Hip Hop - Street Dance Story (Polska), 2 miejsce kat. All Styles - Outbox Me Fusion Battle (Niemcy), 2 miejsce kat. Hip Hop - Rytm Ulicy (Polska), Top 4 kat. Hip Hop 2vs2 - Wild Style Battle (Niemcy)

- Zonta , swoją przygodę z tańcem zaczął od hip hopu. W 2012r pojawił się KRUMP i tak zostało do dnia dzisiejszego. Jedyny polak i jedyny krumper na świecie który wystąpił w finałach Juste Debout w Paryżu.

 

Oprócz nich młodzież pracowała również pod okiem naszych Grawitacyjnych, zdolnych instruktorów i wychowawców. Pięcioro z nich było z nami przez dwa turnusy i dla nich szczególne podziękowania gdyż potrafili połączyć wymagającą pracę wychowawcy z codziennym prowadzeniem treningów i tworzeniem choreografii, które będą wykorzystywane przez klub w nowym sezonie startowym. Ogromne dzięki dla: Marty Wożniak, Igi Włodarczyk, Kasi Sobiczewskiej, Klaudii Plesiewicz, oraz Sebastiana Strzeżek. Sebastian stworzył również choreografię i koordynował nasz nowy projekt, który wkrótce będziecie mogli obejrzeć na fb. WIELKIE słowa uznania należą się też naszym akrobatom: Spas i Kostek oraz Jaro (capoeira). Dzięki p. Jarkowi mogliśmy też nieco przybliżyć atmosferę naszego obozu. Jego krótkie filmiki biły rekordy oglądalności– jeszcze raz dziękujemy.

Stokrotne dzięki dla Mateusza Strzeżka, który „ogarniał obóz administracyjnie”, a oprócz tego potrafił znaleźć czas, wejść na salę i przygotować znakomite prezentacje taneczne dla grup: SKILLS 1 i SKILLS 2, które zachwyciły nas na zakończenie obozu.  Brawa dla Maćka Michalaka, który już drugi rok sprawuje rolę wychowawcy, sprawdza się również świetnie jako specjalista od gier i zabaw. Duże brawa dla  wychowawców, którzy po raz pierwszy pełnili tę zaszczytną funkcję i opiekowali się naszymi tancerzami, dziękujemy: Edycie Tymińskiej i Julce Świetlik – spisałyście się świetnie. 

Dziękujemy również Sebastianowi Iwanowskiem @IwanGraphics za oprawę graficzną tegorocznej edycji GRW SUMMER DANCE CAMP 2017.

 

11 września 2017 r. oficjalnie rozpoczynamy po wakacjach kolejny sezon taneczny 2017/2018.  Tytułem zakończenia wakacji krótkie podsumowanie drugiego turnusu. 

 

i mała niespodzianka ;)

 

--->FILMIK<---

 

 

 

Znajdziesz nas:

Facebook Google+ Twitter YouTube

Kalendarz

Luty 2020
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Marzec 2020
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Obóz rodzinny

 


Instruktorzy

 

        PATRONAT MEDIALNY:

        PARTNERZY: